Blog

Dewizy i metody działania jednostek finansowych w Polsce, czy się ich obawiać?

Niektórym osobom może zdawać się, że kredyty w Wonga to stosowny sposób na znalezienie dodatkowych pieniędzy. Czy jest tak naprawdę? Z zainteresowaniem sprawdziłem warunki świadczenia kredytów w tej agencji parabankowej i chcę teraz podzielić się własnymi wnioskami.


Nade wszystko ta agencja nie jest oczywiście rodzimym parabankiem. Spore sukcesy odnosiła poprzednio na rynku zagranicznym, natomiast w naszym państwie jest prowadzona przez adekwatną spółkę. Pojawia się już więc pewien pośrednik, przez co raczej możemy podejrzewać, że podnosi to koszty oferowanych usług. Niestety jest też tak i przy okazji konkurencyjnych firm pozabankowych, jakie działają w naszym państwie. Sama reklama nie wystarcza, chociaż wiele rodzajów reklamy telewizyjnej świadczy o dużych pokładach pieniężnych Wongi, dlatego wydaje mi się, że agencja mimo wszystko bardzo dobrze zarabia.
Odwiedziłem też witrynę WWW tej agencji parabankowej i wydaje mi się ona całkiem czytelna i przyjazna dla klientów. Podobnie jak na większości portali internetowych parabanków, również i tutaj pierwsze co bije po oczach to kalkulator finansowy. Dobrze moim zdaniem uwidocznione zostały w nim koszta pożyczki, przez co interesanci będą mogli szybko się rozeznać, ile będą zobowiązani zapłacić z powodu prowizji. Czasem takie szczegóły nie są zauważalne na pierwszy rzut oka, natomiast tutaj autorzy serwisu wyjątkowo się przyłożyli, aby dobrze informować użytkowników, co wydaje mi się naprawdę dobrym pomysłem.
Podoba mi się również to, że całkiem szczegółowo agencja wyjaśnia o co chodzi z RRSO.
Moim zdaniem to stosowny sposób na precyzyjne poinformowanie klientów o wszystkich niuansach odnośnie chwilówek. Wonga wydaje mi się jedną z bardziej rzetelnych firm pozabankowych, ponieważ nie bawi się w ukrywanie kosztów. Dużo by zyskała, jeżeli zdecydowałaby się na promocję, w której pierwsza chwilówka świadczona by była bez naliczania prowizji. Wydaje mi się, że w taki sposób firma rzeczywiście mogłaby zyskać wielu potencjalnych klientów.
Reasumując, Wonga to jeden z atrakcyjniejszych parabanków aktualnie funkcjonujących w kraju. Jej główne atuty to brak utajonych kosztów i precyzyjne informowanie klientów.
facet w aucie
Przeciwności ze uregulowaniem dwóch lub trzech pożyczek przyczyniają się do tego, że czasem nie oddajemy w danym okresie swoich należności. Może się to skończyć ujemnym wpisem do baz gospodarczych. Ażeby tego uniknąć należałoby rozważyć konsolidację pożyczek, a to omówiono na portalu konsolidacjaonline.pl.
Szanghaj