Turystyka

Ferie spędzane w kraju Drakuli

Bałkany są coraz chętniej odwiedzanym przez turystów miejscem. I nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ tutejsze ukształtowanie terenu, klimat, oraz niezwykle ciekawa kultura i tradycja przyciąga turystów zarówno z całej Europy, jak też świata. Zwłaszcza Rumunia jest krajem bardzo często odwiedzanym, który współcześnie dla wielu podróżników stanowi cel ich wypraw. Rumunia jest znana głównie z gór. Karpaty rumuńskie są zachwalane przez wiele osób, którym udało się przyjechać w te strony przynajmniej jeden raz.

Nieco mniej popularne są tutejsze plaże.

Zależnie od preferencji każdego w Rumunii zachwyca coś innego, jedni na przykład zakochują się w Bukareszcie, stolicy i jednocześnie największym mieście kraju, inni zdecydowanie bardziej wolą wędrować po urokliwych wsiach oraz małych miasteczkach. Gdziekolwiek byśmy nie trafili, jedno jest pewne – Rumunia jest bardzo urokliwym państwem w każdym swym zakątku i możemy się w niej bez wątpienia bez reszty zakochać. Jej głównym i przyciągającym uwagę turystów atutem jest, mająca bałkańskie korzenie, tradycja i kultura, która dla zachodnich europejczyków jest bardzo niezwykła i oryginalna.

Rumunia kusi turystów, zarówno tych korzystających z propozycji biur podróży, jak również i tych , którzy organizują swoje wyprawy na własną rękę. Wybierając ofertę, bądź planując samemu podróż do tego państwa, trzeba kierować się w takie miejsca, w których jak najbardziej odczujemy niezapomniany i unikatowy rumuński klimat.
Niewątpliwym rarytasem, a także głównym powodem dla którego przyjeżdżają tutaj podróżnicy z całego świata, są oczywiście Karpaty. Rumuńskie pasma górskie są bardzo interesujące i urozmaicone. Rumunia jednak to nie tylko góry. To również bardzo urokliwe i przepiękne miasta i miasteczka. Oprócz tego warto też zwiedzić tutejsze wioski, w których po dziś dzień zachowała się unikatowa kultura i tradycja bałkańska.