Blog

Kompleksowe napędowe systemy do przeróżnego typu taśm

Tak naprawdę, obecnie w licznych i różnych miejscach mamy szansę bez problemu spotkać taśmy, pod różnymi postaciami. Zarówno w sklepach jak i w zakładach o profilu produkcyjnym. Znacząco ułatwiają one proces transportowania produktów. Taśmy o przeznaczeniu transportowym muszą pozostawać sprawne przez cały czas ponieważ ich awaria może zachwiać cyklem produkcji i spowodować odpowiednie straty. Dlatego też komponenty przez które tego rodzaju taśmy są napędzane muszą być sprawne praktycznie w każdej chwili i działać z wydajnością rzędu 100%.

Napęd taśm

Niewiele osób wie, że za napędzanie do działania taśm tego rodzaju w całości odpowiadają elektrobębny. Urządzenia te napędzają taśmy i mają też za zadanie utrzymanie odpowiedniej prędkości cyklu produkcyjnego. Istnieje oczywiście możliwość regulacji tej prędkości w celu lepszego dostosowania jej do tempa pracy. Urządzenia te dodatkowo nie posiadają bardzo skomplikowanej budowy przez co możliwa jest ich dość prosta naprawa. Prosta naprawa to również i szybka naprawa co w konsekwencji powoduje, że w przypadku awarii praca po krótkiej chwili zostanie wznowiona przez co charakter strat nie będzie aż tak dotkliwy.

Zabezpieczenie w przypadku awarii

W niektórych firmach możliwe jest jednak odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek sytuacji w której konieczna byłaby naprawa sprzętu. Zabezpieczenie to polega na zamontowaniu drugiego elektrobębna, który zostaje uruchomiony w przypadku awarii tego pierwszego. Dzięki temu praca nie musi być przerywana nawet na krótki moment. Dodatkowo możliwe jest bardziej swobodne odłączenie uszkodzonego bębna i przetransportowywanie do firmy, która go naprawi. Taki sposób zabezpieczenia na wypadek awarii jest jednym z najlepszych i jest jak najbardziej polecany wszystkim firmom, które wykorzystują taśmy w cyklu produkcyjnym. To właśnie w wielu produkcyjnych zakładach przerwa w produkcji może być tożsamy z ogromnymi stratami i wiązać się z koniecznością przerwania całej pracy. Dlatego też tak istotne jest zabezpieczenie się na wypadek jakiejkolwiek awarii, która może się przecież przydarzyć w wielu sytuacjach a w przypadku pecha przydarzy się w najmniej spodziewanym czasie.