Budowanictwo

Korek samoprzylepny – błyskawiczny montaż, doskonały efekt

Korek samoprzylepny to w 100% naturalny produkt, który wytwarzany jest z kory dębu korkowego, drzewa występującego na terenach Basenu Morza Śródziemnego. Korę pozyskuje się co 9-10 lat, w miesiącach letnich, kiedy istnieją najlepsze warunki atmosferyczne (ciepło i wilgoć), aby drzewo szybko mogło się po tym zabiegu zregenerować. Pozyskana w ten sposób kora jest przetwarzana i wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju materiałów korkowych, które znalazły zastosowanie między innymi w budownictwie i aranżacji wnętrz. Korek samoprzylepny to doskonały produkt do szybkiego i samodzielnego montażu, który oprócz niespotykanych właściwości izolacyjnych, posiada również doskonałe walory estetyczne.
color cork

Zrób to sam

Samoprzylepna płyta korkowa to arkusz korkowy pokryty z jednej strony warstwą kleju, zabezpieczonego folią. Zastosowany klej jest tak mocny, że korek nadaje się do nanoszenia zarówno na gładkie, jak też na nierówne powierzchnie. Ważne jest , aby podłoże na które nanosimy korek, było całkowicie czyste i suche. Montując korek wystarczy tylko odkleić folię i umieścić go w wybranym miejscu. Materiał należy naklejać uważnie i starannie, bowiem klej wiąże się z podłożem bardzo szybko.
Zastosowana warstwa kleju pozwala na zamontowanie korka na dowolnej powierzchni, bez konieczności wiercenia w niej otworów. Dzięki temu można go mocować na gładkich i niepylących powierzchniach, takich jak szkło, PCV, czy aluminium.

Wszechstronne zastosowanie

Korek samoprzylepny to doskonały materiał do wykorzystania zarówno w budownictwie, aranżacji wnętrz, jak również w przemyśle do produkcji wszelkiego rodzaju samoprzylepnych kształtek, podkładek uszczelek, dystansów lub formatek. Dzięki dużej elastyczności, odporności na kruszenie oraz gładkiej powierzchni, korek świetnie poddaje się obróbce mechanicznej. Jest to bardzo ważna cecha, zwłaszcza kiedy wykrawamy z niego niewielkie elementy.
kartka na ścianie kork
Dzięki bogactwie form i wzorów korek samoprzylepny, świetnie się sprawdza jako ścienny materiał dekoracyjny w salonach, sypialniach, kuchniach, łazienkach czy biurach. Prosty i szybki montażowi, to niewątpliwa zaleta tego produktu. Sami bowiem możemy udekorować nim nasze pomieszczenia, nadając im niebanalnego i oryginalnego wyglądu. Szeroki wybór samoprzylepnego korka w różnej postaci, można znaleźć na stronie https://cork24.co.uk/30-adhesive-sheets. Warto zastosować ten produkt w mieszkaniu czy biurze, aby wprowadzić do naszych pomieszczeń niecodzienny klimat i wyjątkowy nastrój.