Blog

Reperacja lokalu siostrzyczki

Siostrzyczka posiadała wiekowe własne m w centrum Tczewa. Niestety na skutek najmu obcym ludziomlokum wymagało porządnego odświeżenia. W skład wchodziły dwa pokoiki stąd powierzchnia nie wydawała się zbyt duża, wielkość to w przybliżeniu 44 metry kwadratowych. Należało jednak wymienić elektrykę, odświeżyć ściany, zainstalować szczelne okna a dodatkowo położyć parkiety.
dom
Wiedziałam, że ma siostrzyczka nie ma adekwatnych środków stąd chciałam choćby trochę pomóc w odnawianiu mieszkania. Dostała zobowiązanie w Getin Banku na 19 tysięcy zł. Kupiła nowe szafki do salonu, panele i farby po czym przystąpiłyśmy do działań. Zarezerwowała również brygadę, jaka została zwerbowana do kładzenia kafelek.
gmach
Problemem stały się okna, jakie powinno się ekspresowo wymienić, jako że stare okazały się być nieszczelne zaś z tej przyczyny w mieszkaniu panowała wilgoć. Potrzebowałyśmy natrafić na dobrą instytucję, jaka zajmuje się produkcją okien. Ma przyjaciółka napomknęła, że jak instalowała okna wtenczas korzystała z usług przedsiębiorstwa Okna Optimus w Gdyni. Stąd w internecie wprowadziłam hasło producent okien pcv po czym weszłam na stronę internetową Okna Optimus. Dostępne były okna PCV, jakie chciała nabyć moja bliźniaczka. Zakupiłyśmy takie, które zawierały parę układów oraz system dwóch uszczelek. Siostra zapłaciła za nie 1 500 zł, tym samym nie naruszyło to mocno zgromadzonych oszczędności. Już po pomalowaniu pokoi jak i położeniu nowiutkich podłóg wyczekiwałyśmy na załogę, jaka będzie instalowała okna. Wstawianie ich trwało zaledwie jedno popołudnie. W następnej kolejności musiałyśmy tylko uprzątnąć a następnie wnieść nabyte sprzęty.
dom z oknami

Miejsce zamieszkania przedstawiało się nadzwyczajnie

Kiedy wszelkie czynności sfinalizowano to lokum przedstawiało się prawie jak nowo zakupiony apartament. Chciałyśmy to mieszkanie potem sprzedać, więc dzięki remontowi z pewnością cena lokalu wzrośnie. Umiejscowione było w wyśmienitej lokalizacji a to również zwiększało moja siostrzyczka. Debet uregulowała bez trudności i ostatnimi czasy otrzymała zobowiązanie finansowe aby zakupić oryginalne wyposażenie kuchni. Niekiedy wizytuje u niej a wspólnie admirujemy wykonany remont. Z powodu zakupionych okien lokum wydaje się ciepłe a kolor ścian wywołuje, iż w pokojach zrobiło się jaśniej. Chociaż wymagało to wiele środków to i tak opłacało się te cztery kąty odświeżyć.